Zasady gry

Bowling to łatwy i nie wymagający specjalnych umiejętności sport. W bowling może grać praktycznie każdy, niezależnie od wieku czy płci.
Gra polega na toczeniu kuli po torze i strąceniu jak największej ilości kręgli. Im więcej kręgli uda się strącić tym rywalizacja jest bardziej fascynująca.

Chwyt kuli
Ważne jest, aby kula miała odpowiednią wagę (6-16 funtów), wielkość i rozstaw otworów na palce. Kulę należy chwycić wsuwając do otworów dwa środkowe palce i kciuk. Palce powinny wchodzić w otwory do drugiej kostki, natomiast kciuk powinien schować się cały. Drugą ręką należy podtrzymywać kulę, jeżeli nie odczuwa się takiej konieczności oznacza to, że dobrana kula jest zbyt lekka. Zaleca się raz dobraną kulą grać przez całą rozgrywkę.

Kroki
Jeżeli grasz w bowling po raz pierwszy zalecany jest rozbieg składający się z czterech kroków. Każdy krok wykonuj prosto i zdecydowanie do przodu. Dla praworęcznych graczy układ kroków to: prawa, lewa, prawa, lewa, natomiast dla leworęcznych graczy: lewa, prawa, lewa, prawa. Podczas ostatniego kroku noga schodzi w dół razem z kulą, dotykając podłogi i powoduje poślizg kuli do przodu. Pierwszy krok powinien być najkrótszy, ostatni zaś najdłuższy ze względu na poślizg.

Punktacja
Gra w bowling składa się z 10 rund, składających się z maksymalnie dwóch rzutów. Na początku każdej rundy gracz próbuje strącić wszystkie kręgle, jeśli się to uda uzyska tzw. „strike” i runda jest zakończona (na ekranie wyświetli się „X”). Jeżeli po pierwszym rzucie do strącenia pozostały kręgle, następuje drugi rzut. Strącenie wszystkich kręgli po dwóch rzutach to tzw. „spare” (na ekranie wyświetli się „/”). W przypadku kiedy nie uda się strącić wszystkich kręgli, wtedy wynik to tzw. „open frame”.

Premie
STRIKE – gracz otrzymuje 10 punktów plus liczba punktów równa liczbie kręgli strąconych w dwóch następnych rzutach.
SPARE – gracz otrzymuje 10 punktów plus liczba punktów równa liczbie kręgli strąconych w następnym rzucie.

Maksymalna możliwa do zdobycia liczba punktów w jednej grze to 300.